Wielkopolski Portal Senioralny

Iść za marzeniem

Iść za marzeniem
     Wszyscy wiemy, że powinniśmy uczyć się przez całe życie. Doskonałą okazję ku temu dają nam Uniwersytety Trzeciego Wieku. W Wielkopolsce jest ich ponad pięćdziesiąt. 

     Joanna Matejuk w trakcie studiów na Politechnice Wrocławskiej była członkiem działającego tam Amatorskiego Klubu Filmowego. W młodzieńczych czasach zrealizowała kilka filmów dokumentalnych. Gdy kilka lat temu przeszła na emeryturę kupiła sobie skromną kamerę cyfrową. I tak powróciła do swojej pasji z dawnych lat. Obecnie, dzięki technologii cyfrowej, jest to zdecydowanie prostsze niż kiedyś. Autorka kilka lat temu przysłała swój film na poznański Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów". Jej obraz opowiada niezwykłą historię 72 letniej Polki mieszkającej od 20. lat w Grecji. Bohaterka postanowiła przyjechać na jakiś czas do swojej ojczyzny, aby ukończyć Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapraszamy Państwa do obejrzenia tego ciekawego filmu.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego