Wielkopolski Portal Senioralny

Ryszard Podlewski - aforyzmy

Ryszard Podlewski - aforyzmy
   Już od trzech lat nie ma z nami Ryszarda Podlewskiego. Był lubianym dziennikarzem telewizyjnym, ale jako senior odkrył w sobie nową pasję. Zaczął pisać aforyzmy.

    Ryszard Podlewski za swoją działalność literacką otrzymał medal "Gloria Artis". Wydał pięć tomików ze swoimi aforyzmami. Nie mają one nic wspólnego z jego wcześniejszą działalnością zawodową. Autor znany jest cyklu felietonów "Gwóźdź w bucie" emitowanych w TVP Poznań. Jego twórczość literacka jest bardzo pouczająca i moralizująca. Niektóre aforyzmy są dowcipne i lekkie, a inne zawierają bardzo głębokie refleksje. Są pisane z poczuciem humoru, a gdy je czytamy głęboko wnikają do naszej pamięci. Zapytany jak powstaje aforyzm, przyznaje że nie jest to łatwe. Nauczył się tego od mistrza gatunku Stanisława Jerzego Leca, kiedy pracował z nim w Polskim Radio w Kielcach. Naprawdę warto przypomnieć sobie jego aforyzmy. Poniżej publikujemy kilkanaście z nich.


* Są rzeczy, które trzeba zobaczyć, by wiedzieć, że ich nie warto oglądać.

* Totolotek - instytucja, która nadzieje milionów zamienia w milion dla jednego.

* Na jubileusz nie koniecznie trzeba zasłużyć, wystarczy tylko - dożyć.

* Mężczyźni przy winie rozmawiają o rządzie, albo nierządzie.

* Starość zaczyna się wtedy, kiedy miejsce marzeń zajmują wspomnienia.

* Wykształcenie to nic innego jak podnoszenie estetyki wnętrza.

* Bardziej niż kamień milczy cień kamienia.

* Kiedy zdradził ją kochanek, nie mogła ze wstydu spojrzeć w oczy własnemu mężowi.

* W dzieciństwie i młodości człowiek uczy się swoich możliwości - na starość ograniczeń.

* Człowiek ma tyle obowiązków, że unikanie ich staje się obowiązkiem.

* Aforyzm to fast food filozofii.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego