Wielkopolski Portal Senioralny

Era jazzu – muzyka wolności

Era jazzu – muzyka wolności
   Trzech seniorów postanowiło zrobić film o miłości do jazzu. Muzyka ta w ich młodości była bardzo niechciana przez panującą wówczas władzę. Dzisiaj jest zupełnie inaczej.

    Bohaterem filmu jest Dionizy Piątkowski, który urodził się w Wirach pod Poznaniem. Od lat mieszka w Mosinie. Już w liceum pokochał jazz. A na studiach wyjechał do USA na stypendium rządu amerykańskiego. Od tego czasu jest promotorem jazzu. Jako dziennikarz muzyczny napisał kilka tysięcy artykułów do polskiej i zagranicznej prasy. Jest również autorem wielu książek, w tym pierwszej polskiej encyklopedii jazzu. Jest również pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertowego „Era jazzu”. W ramach tego cyklu zorganizował ponad 300 koncertów w całej Polsce.

   Reżyserem filmu jest Jerzy Jernas, a operatorem obrazu Janusz Piwowarski. Obaj są również seniorami. Film został współfinansowany przez Powiat Poznański. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego