Wielkopolski Portal Senioralny

96-latka wokalistką zespołu rockowego

96-latka wokalistką zespołu rockowego
    Inge Ginsberg ma 96 lat, żydowskie korzenie i śpiewa death metal w zespole Tritone Kings. W utworach, do których także pisze teksty nawiązuje do śmierci, radości z życia i przemijania.

     Inge Ginsberg pochodzi w Wiednia, urodziła się w 1922 roku w zamożnej żydowskiej rodzinie. Gdy miała 17 lat wybuchła wojna, a jej rodzina została rozdzielona. Ojciec Inge - Fritz Neufeld został wywieziony do obozu koncentracyjnego w Dachau. Po wojnie Inge postanowiła uciec do Szwajcarii, przeprawiając się przez góry. W latach 50. pracowała tam  jako dziennikarka i mieszkała na zmianę w Szwajcarii i Izraelu. U schyłku swojego życia dała się poznać jako frontmenka zespołu muzycznego. Wystąpiła w szwajcarskiej wersji programu „Mam talent”. Jak zaczęła się jej przygoda z zespołem? Jej przyjaciel zasugerował, że wiersze które pisze Inge nawiązują do death metalu. Inge nie miała pojęcia czym jest death metal, więc postanowiła sprawdzić.

    Zapraszamy Państwa do wysłuchania jej wyznań.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego