Wielkopolski Portal Senioralny

Pracowity żywot Ireny Santor

Pracowity żywot Ireny Santor
    Piosenki w wykonaniu Ireny Santor towarzyszą nam od dziesięcioleci. Warto więc zobaczyć  film o legendzie polskiej piosenki.

    Autorem filmu jest emerytowany muzyk estradowy Bohdan Kezik – laureat poznańskiego Festiwalu „Wyścig Jaszczurów”.  To dzięki jego rozległym znajomościom udało się zaprosić do udziału w filmie wiele znanych osób. O Irenie Santor wypowiadają się między innymi Jerzy Połomski, Joanna Rawik, Anna Maria Jopek, Bernard Ładysz, Roman Kłosowski, czy właśnie co zmarła Zofia Czerwińska. W filmie wykorzystane są także nigdzie niepublikowane zdjęcia i materiały filmowe. 

     Piosenkarka urodziła się w 1934 roku w Popowie Biskupim. Po wojnie wraz z matką zamieszkała w Polanicy-Zdroju. Uczęszczała do Gimnazjum Zdobienia Szkła, a później do Zasadniczej Szkoły Zawodowej Przemysłu Szklarskiego. Wykorzystując pobyt w polanickim Domu Zdrojowym Zdzisława Górzyńskiego, ówczesnego dyrygenta opery w Poznaniu, jedna z nauczycielek poprosiła muzyka o przesłuchanie swej uczennicy. Górzyński poznał się na jej śpiewie i dał list rekomendujący Tadeuszowi Sygietyńskiemu, założycielowi Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze".  Po prawie dziesięcioletniej współpracy z Mazowszem piosenkarka zaczęła występować samodzielnie. I tak jej kariera trwa do dzisiaj.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego