Wielkopolski Portal Senioralny

Poznańskie Senioritki

Poznańskie Senioritki
    Chór Kameralny Poznańskie Senioritki działa od 2014. Powstał z inicjatywy dyrygentki Ewy Wodzińskiej.

    W chórze śpiewa trzynaście seniorek z Poznania i okolicznych miejscowości. Główną ideą jaka im przyświeca to czerpanie radości ze wspólnego muzykowania i dzielenie się tą radością z innymi. Próby mają dwa razy w tygodniu, po trzy godziny, a jak trzeba to częściej. Spotykają się w ratajskim Domu Kultury Jędruś lub jeżdżą do Kórnickiego Ośrodka Kultury. W ich repertuarze można usłyszeć pieśni z całego świata - m.in. afrykańskie, amerykańskie, hiszpańskie, hebrajskie, rosyjskie i oczywiście polskie. W przeciwieństwie do innych chórów ich stroje estradowe są bardzo kolorowe. Zespół, dzięki ogromnemu zaangażowaniu chórzystek i dyrygentki oraz ogromnej dbałości o szczegóły wykonawcze cały czas rozwija się. Z roku na rok zajmuje coraz wyższe lokaty na festiwalach i konkursach chóralnych. Dużo też koncertuje w całej Wielkopolsce. 

    Zapraszamy Państwa do zapoznania się ich występem:

Media

1 komentarz

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego