Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - Wigilia dla seniorów

Poznań - Wigilia dla seniorów
    Po raz kolejny z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu władze miasta zaprosiły prawie 130  seniorów na wspólną Wigilię. Byli to gównie mieszkańcy Domów Pomocy społecznej, ale również seniorzy z dziennych DPS-ów, klubów seniora, czy innych organizacji zrzeszających seniorów.

    Spotkanie wigilijne było dla wszystkich poznańskich seniorów niezwykłym wydarzeniem. Dla wielu starszych osób, była to pierwsza - od dłuższego czasu możliwość wyjścia poza mury DPS-u. Wiceprezydent Poznania - Jędrzej Solarski - w bardzo szczerej wypowiedzi przyznał, że nie ma w tym nic niezwykłego. Przecież seniorzy przez wiele lat płacili i nadal płacą podatki, wiec zwyczajnie należy się im szacunek. Na spotkaniu wigilijnym był obecny biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej Damian Bryl. Był opłatek, życzenia i tradycyjne potrawy. Nie zabrakło także kolęd, tym razem wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Każdy z seniorów został obdarowany paczką z kawą oraz słodyczami.

    W Poznaniu mieszka 144 tysięcy seniorów i działa siedem Domów Pomocy Społecznej. Mieszka w nich prawie 600 osób powyżej 60 roku życia. W mieście funkcjonuje również pięć dziennych DPS-ów. 

 

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego