Wielkopolski Portal Senioralny

Miasta przyjazne starzeniu się

Miasta przyjazne starzeniu się
    W drugiej połowie października pod takim tytułem odbyła się w Poznaniu dwudniowa konferencja. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wielu polskich miast.

    W Poznaniu, tak jak w wielu innych miastach seniorzy stanowią już 1/4 zamieszkałych osób. Za 10 lat będą stanowili 1/3 mieszkańców. Dlatego władze miast muszą dość szybko wprowadzać rozmaite zmiany, aby sprostać tym wyzwaniom. Uczestnicy konferencji przez dwa dni rozmawiali o roli Rad Seniorów, transporcie, mieszkalnictwie, czy usługach społecznych. Drugiego dnia Konferencji władze miasta Poznania ogłosiły wdrożenie darmowego pakietu usług dla seniorów. Żadne polskiego miasto jeszcze nie posiada takiego programu. Poznańscy seniorzy mają możliwość skorzystania z usługi tzw. złotej rączki, dojazdu miejską taksówką do urzędu, lekarza, czy na cmentarz, a nawet zamówienia dowozu do domu książki z pobliskiej biblioteki. Wystarczy zatelefonować pod nr  61 646 33 44. Również podczas Konferencji przedstawiciele 22 największych polskich miast podpisali "Deklarację współpracy prezydentów miast w obszarze polityki senioralnej". Celem deklaracji jest współpraca miast w zakresie wypracowania wspólnych rozwiązań dotyczących działań na rzecz coraz liczniejszej grupy polskich seniorów.

    Poniżej przedstawiamy Państwu relację wideo z tego wydarzenia.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego