Wielkopolski Portal Senioralny

VIVA srebrna gospodarka!

VIVA srebrna gospodarka!
    Od wielu lat w Unii Europejskiej doskonale wiadomo, że starzejące się społeczeństwo jest siłą napędową gospodarki. Trzeba bowiem stworzyć setki tysięcy miejsc pracy, aby zaspokajać (z zyskiem dla gospodarki) potrzeby seniorów.

    Kto jak kto, ale Międzynarodowe Targi Poznańskie znają się na ogólnoświatowej ekonomii. Ale okazało się – że chyba nie bardzo. Zresztą raczej wszyscy organizatorzy tej imprezy są zapatrzeni w nieistniejącą już przeszłość. Dlatego zwiedzając Targi VIVA SENIORZY czujemy się jak w skansenie. Z jego przebiegu oraz wystawianych produktów, czy usług wynika bowiem jedno. Senior to taka postać, która owszem jest zasłużona, ale należy pochylać się nad nią! To takie PRL-owskie pochylanie się inteligenta nad robotnikiem…Niestety wielu młodych seniorów – doskonale wykształconych, znających języki obce i bywających w świecie patrzy na organizatorów tych „jasełek” i pęka ze śmiechu. A pewne, lansowane tam, grupy osób starszych utwierdzają zwiedzających w tym karykaturalnym obrazie.

    Trudno oprzeć się wrażeniu, że raczej nikt z pomysłodawców i realizatorów Targów nie bardzo wie czym jest „srebrna gospodarka” i jakie ma ona znaczenie dla PKB europejskich krajów. Widać to doskonale po tym, jak od lat VIVA SENIORZY tkwią w zdewaluowanym stereotypie. Przecież senior, to nie jest problem – senior to jest szansa! Ale czy wykorzystano ją?

429 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę