Wielkopolski Portal Senioralny

Puszczykowo – Pamiętajcie o ogrodach

Puszczykowo – Pamiętajcie o ogrodach
   Podpoznańska miejscowość od ponad 100 lat ma charakter uzdrowiskowy. Po latach stagnacji ponownie Przeżywa swój renesans. A jest to możliwe dzięki ścieżkom rowerowym prowadzącym z odległego zaledwie o 15 km od Poznania.

    Gdy 120 lat temu postanowiono zburzyć mury miejskie Poznania, jego mieszkańcy zapragnęli w niedzielę wypoczywać na „łonie natury”. Dlatego okolone lasami Puszczykowo stało się dla nich wymarzonym miejscem. Jeszcze władze Pruskie wybudowały linie kolejową oraz dworzec kolejowy. Dzisiaj ten ostatni jest znaczącym zabytkiem. Ale Puszczykowo, to nie tylko historia. Mogliśmy przekonać się o tym podczas realizacji zadania publicznego „Pamiętajcie o Ogrodach”.

    Zadanie zrealizowała puszczykowska Fundacja PARK.

Więcej w tej kategorii: « Kochamy kino

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego