Wielkopolski Portal Senioralny

Kochamy kino

Kochamy kino
   Wszyscy doskonale pamiętamy klimat, jaki panował kiedyś w kinie. Nie było reklam, ani cuchnącego popcornu. Co najwyżej ktoś szeleścił papierkiem od cukierka. Zazwyczaj chodziło się na film, ale chodziło się też do kina.

   W czasach PRL-u w kinach nie było tak urozmaiconego repertuaru, jaki jest dzisiaj. Oprócz polskich i radzieckich filmów mogliśmy obejrzeć czeskie, czy węgierskie. Tych zachodnich było zaledwie 14 każdego roku. Ale były to te najwybitniejsze. Jednak, aby móc oglądać więcej ciekawych filmów należało zapisać się do jednego z Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Wówczas można było zobaczyć obrazy, które Cenzura kierowała wyłącznie do wąskiego grona odbiorców. Ponadto organizatorzy mieli dostęp do zasobów łódzkiej Szkoły Filmowej. Często wypożyczali też wybitne filmy z licznych ambasad i konsulatów.

   Poznański Dom Kultury „Jędruś” mieszczący się na Ratajach postanowił wskrześ tę ideę. Oczywiście jest ona adresowana do nas, bo my kochamy kino. Zapraszamy Państwa do obejrzenia z pierwszego spotkania.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

1 komentarz

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego