Wielkopolski Portal Senioralny

Pamiętajcie o Ogrodach

Pamiętajcie o Ogrodach
    Wszyscy doskonale pamiętamy piosenkę Jonasza Kofty do muzyki Jana Pietrzaka o tym właśnie tytule. Jest ona liryczna, poetycka i wieloznaczna. Są w Polsce dwa miasta nazywane miastem ogrodem. Pierwszym jest Podkowa Leśna, a drugim – położone nieopodal Poznania Puszczykowo.

     Fundacja PARK mająca swoją siedzibę w Puszczykowie postanowiła przypomnieć wszystkim o znaczeniu koncepcji miasta ogrodu. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego organizuje ona cykl imprez w puszczykowskich ogrodach.

   Po zburzeniu murów miejskich miasta Poznania w 1900 roku Puszczykowo (leżące nad Wartą) stało się miejscowością nie tylko letniskową, ale również sanatoryjną. Trwało to do do końca lat 60. ubiegłego wieku. Obecnie miejscowość, otoczona z trzech stron Wielkopolskim Parkiem Narodowym, przeżywa swój renesans. Zawdzięcza to powstałym ścieżkom rowerowym prowadzącym do niej wprost z centrum Poznania.

   Zapraszamy Państwa na pierwszą relację z cyklu mającego za zadanie ożywienie ponad stuletniej tradycji.

Media

{YouTube}
{/YouTube}
Więcej w tej kategorii: « Nowy DPS Kochamy kino »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego