Wielkopolski Portal Senioralny

Nowy DPS

Nowy DPS
       „I słowo stało się ciałem”, czyli po dwóch latach oddano do użytku nowoczesny Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu.

 

    Zaledwie, albo dopiero po dwóch latach został wybudowany w poznańskim Strzeszynie nowoczesny Dom Pomocy Społecznej Jest obiekt na wskroś nowoczesny. Polega to zupełnie innym podejściu do mieszkańców. Znajdują się bowiem w nim, nie pokoje hotelowe, a wieloosobowe mieszkania ze wspólnym salonem.

   Dzięki takiemu rozwiązaniu mikro społeczności mają łatwą możliwość integrowania się. Takie rozwiązanie od wielu lat praktykowane jest w wielu krajach Europy Zachodniej. Duże brawa dla władz miejskich, które (bodajże, jako piersi w Polsce,) zastosowały takie rozwiązanie.

 

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego