Wielkopolski Portal Senioralny

Z Cyganami w świat

Z Cyganami w świat
   Już po raz piętnasty w Poznaniu odbyły się spotkanie z kulturą romską, dawniej nazywaną cygańską. Ponownie usłyszeliśmy żywiołową muzykę i zobaczyliśmy tańczące dziewczyny oraz ich barwne stroje.

    Podczas koncertu usłyszeliśmy muzykę Romów polskich, bałkańskich i rosyjskich. - Mieszkańcy Poznania chętnie poznają kulturę romską. Staramy się, upowszechniać kulturę cygańską, ponieważ widzimy szerokie zainteresowanie społeczeństwa, zwłaszcza tego, które pamięta wędrujące tabory - powiedziała współorganizatorka koncertu Anna Markowska. - Chcemy organizować tego typu koncerty w Poznaniu i w Wielkopolsce. - Musimy przyzwyczajać społeczeństwo do tego,  że Romowie szanują szeroko pojętą kulturę.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego