Wielkopolski Portal Senioralny

„Powitanie lata” w DPS Konarskiego

„Powitanie lata” w DPS Konarskiego
    Po prawie 16 miesiącach izolacji mieszkańcy poznańskiego Domu Pomocy Społecznej z ul. Konarskiego mogli ponownie uczestniczyć w koncercie. Ale również muzycy, po tak samo długim czasie, mogli wreszcie zobaczyć i usłyszeć reakcję realnej widowni.

   Wszystko dopisało: pogoda, piękny park przed domem, publiczność zajmująca zacienione miejsca ze wszystkich stron sceny, podśpiewująca już podczas prób. Wszystkich przywitała serdecznie Joanna Matecka zastępca dyektora tej placówki. Ale crème de la crème to wykonawczyni, Dorora Lembicz, śpiewająca pięknie. To jest jej żywioł słychać w pierwszym utworze. Zaczęła od piosenki Marii Koterbskiej „Augustowskie noce”, a potem był Niemen „Pod papugami” i „Wspomnienie”. Wszystkie piosenki wykonane starannie, z własną oryginalną interpretacją, ku zadowoleniu publiczności, mieszkańców DPS. Dorota Lembicz była półfinalistką „The Voice od Poland”, z pewnością zasłużenie. Na co dzień pracuje w szpitalu na Szwajcarskiej, do niedawna covidowym. Artystce towarzyszył pianista  i aranżer Romuald Andrzejewski.


   Koncert zorganizowała Fundacja Obywatelska „Czas Jaszczurów”, a został on sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Na koncert przybyły też lokalne telewizje ratajska i swarzędzka – można na nie liczyć.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego