Wielkopolski Portal Senioralny

Boże Ciało w DPS

Boże Ciało w DPS
    Małgorzata Leśniewska z zespołem „Tańcząc w deszczu” spotkała się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na poznańskich Ugorach by śpiewać pieśni nawiązujące do postaci i wydarzeń opisanych w biblijnym Nowym Testamencie.

    Pieśni zespołu stanowią emocjonalny i modlitewny komentarz do wybranych fragmentów Pisma Świętego, a także do osobistych i religijnych przemyśleń i przeżyć autorki. Zespół działa przy Katolickim Stowarzyszeniu w Służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnocie św. Barnaby. Spotkanie miało swój czas w przeddzień święta Bożego Ciała. Koncert odbył się z inicjatywy Fundacji  „Czas Jaszczurów” kierowanej przez Jerzego Jernasa - twórcę Portalu "Brawo Senior" i był częścią cyklu kierowanego właśnie do mieszkańców DPS-ów.  Koncert został przez nich przyjęty życzliwie. Niewątpliwie obecność na nim wiceprezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego dodała spotkaniu znaczenia i pokazała potrzebne bardzo zainteresowanie władz miasta kondycją mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Warto bez wątpienia kontynuować takie spotkania bowiem ich uczestnicy potrzebują kontaktów ze światem zewnętrznym, zwłaszcza po długiej izolacji pandemicznej.


   Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego