Wielkopolski Portal Senioralny

Koncert na Ugorach

Koncert na Ugorach
   Jeden z lepszych Domów Pomocy Społecznej mieszczący się na poznańskich Ugorach gościł artystów, którzy wystąpili dla mieszkańców z muzycznym prezentem.

   Po 14 miesiącach pandemicznej izolacji, taki koncert na żywo był nie lada atrakcją. Widownia w ogrodzie, występujący także, w przepisowych odległościach od siebie, chociaż wszyscy zaszczepieni. Śpiewała Jolanta Ciecharowska, z akompaniamentem Romualda Andrzejewskiego. Zaprezentowali znane i lubiane szlagiery polskie oraz muzykę filmową. Piosenkarka jest poznańską poetką, malarką i kompozytorką. Artystka łączy pasję do plastyki, poezji, muzyki, fotografii oraz teatru. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, płaskorzeźbą i grafiką. Tworzy ilustracje do książek, śpiewa oraz komponuje muzykę do wierszy swoich i polskich poetów. Jako nastolatka debiutowała w ogólnopolskiej prasie literackiej. Natomiast akompaniujący jej Romuald Andrzejewski już w okresie nauki w szkole średniej został zaproszony przez znanego muzyka i dyrygenta Aleksandra Maliszewskiego do udziału w tworzonej przez niego orkiestrze. Akompaniował znanym polskim wykonawcom estradowym, m.in.: Urszuli Sipińskiej, Andrzejowi Dąbrowskiemu, Grażynie Łobaszewskiej i Tadeuszowi Woźniakowi. Z tym ostatnim nawiązał później ścisłą współpracę. Został kierownikiem muzycznym i aranżerem płyty “Zegarmistrz światła”. Pracując jako muzyk studyjny na instrumentach klawiszowych nagrał około siedemdziesiąt ilustracji do sztuk teatralnych, wystawianych w teatrach całej Polski. Nagrywał także dla Telewizji Polskiej  i wytwórni płytowych. Filozofia muzyczna kompozytora niesie ze sobą proste przesłanie: „Najcenniejsze są doświadczenia powstające w dzieciństwie. To one właśnie pielęgnowane i poparte praca – procentują”.


    Koncert zorganizował Jerzy Jernas, wydawca portalu "Brawo Senior" prowadzonego przez Fundację Obywatelską "Czas Jaszczurów". W planie są kolejne dwa koncerty, które odbędą się już wkrótce.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego