Wielkopolski Portal Senioralny

Z Cyganami w świat!

Z Cyganami w świat!
     Poznańska Fundacja „Bachtałe Roma” zabrała, głównie seniorów, w podróż z roztańczonym i rozśpiewanym taborem cygańskim.

    Można było zobaczyć cygańskie tańce z różnych stron świata, w tym z Polski, Rosji, Węgier, Turcji, Indii i Iranu. Duże wrażenie na publiczności zrobiły także tancerki Hanka Krajnik i Giselle Czureja. Miłośnicy wyrafinowanej muzyki mogli wysłuchać występu wirtuoza gry na cymbałach węgierskich - Antona Conki, któremu towarzyszył zespół kameralny ze Słowacji. Dla miłośników tradycyjnych pieśni cygańskich wystąpiła Perła ze swoim zespołem. Nie zabrakło także znanej i lubianej Lizy – romskiej piosenkarki pochodzącej z Rosji.

     XIII Światowy Festiwal Kultury Romskiej zorganizowany został przez Fundację „Bahtałe Roma” i współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznania. Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego