Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań liderem usług senioralnych

Poznań liderem usług senioralnych
    W Poznaniu co czwarty jego mieszkaniec jest seniorem. Dlatego władze miasta wspólnie Miejską Radą Seniorów nieustannie poszerzają listę usług adresowanych do nich.

    Seniorzy są bardzo zróżnicowaną grupą społeczną. Jedni mają sporo lat i trudno im poruszać się we współczesnym świecie. Inni na emeryturę przeszli w ostatnich latach i świat cyfrowy jest dla nich chlebem powszednim. Są aktywni i nie bardzo czują się seniorami. Jak więc tu dogodzić wszystkim?  Z tym zadaniem musi zmierzyć się nowo powołana Miejska Rada Seniorów IV kadencji wraz z władzami miasta. Ale już podczas wiosennej prezentacji nowych miejskich działań na rzecz seniorów okazało się, że jest to możliwe. Z jednej strony przygotowano ofertę kulturalną, z drugiej pomoc osobom w podeszłym wieku. Ci pierwsi mogą liczyć /jeszcze w tym kwartale/ na 3 000 bezpłatnych biletów na spektakle do poznańskich teatrów. Natomiast absolutną nowością będą specjalne seanse filmowe w kinie MUZA. W każdą środę o godz. 15 i 17.30 będzie można obejrzeć nowości filmowe lub klasykę. Seans będzie poprzedzony krótką prelekcją. Każdy uczestnik otrzyma również kawę lub herbatę. Bilet będzie kosztował zaledwie 10 zł. Natomiast dla sędziwych osób przygotowano bezpłatne usługi mycia okien, czy nagrobków na cmentarzach. Cały czas funkcjonują również inne bezpłatne usługi. Należą do nich m.in. taksówka dla seniora, dowóz książek z biblioteki, czy drobne naprawy domowe.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego