Wielkopolski Portal Senioralny

Jak bawili się dziadkowie

Jak bawili się dziadkowie
W powiecie gostyńskim seniorzy przypominają sobie gry i zabawy z okresu ich dzieciństwa, a następnie przekazują je młodemu pokoleniu. 

Kiedyś nie było komputerów i telefonów komórkowych, więc dzieci siłą rzeczy zupełnie inaczej spędzały wolny czas. Gostyński Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Pępowie zamierza ocalić od zapomnienia stare formy zabaw dziecięcych. W tym celu odbywają się spotkania z seniorami, którzy przypominają sobie różne zabawy. Są to gry planszowe, domino, bierki, gra w okręty, ale także liczne zabawy podwórkowe. Następnie starają się nimi zainteresować współczesne dzieciaki. Dzięki temu następuje integracja międzypokoleniowa. Łącznie przewidzianych jest osiem spotkań oraz wspólna biesiada podsumowująca projekt. W zajęciach uczestniczy 50 seniorów  i 15 dzieci. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Poniżej przedstawiamy relację wideo ze spotkania, które odbyło się 20 lipca w Rokosowie koło Gostynia.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego