Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - seniorzy są ważni

Poznań - seniorzy są ważni
       Poznań jest jednym z czterech polskich miast wpisanych na listę Miast Przyjaznych Starzeniu Się Światowej Organizacji Zdrowia WHO.  

     Pytanie jest proste, co z tego wynika dla mieszkańców Poznania? No chyba nie tak mało. Dotychczas w Poznaniu realizowano wiele inicjatyw ważnych dla osób starszych. Uruchomiono jedy w Polsce program "Złota rączka". Polega on na tym, że do osób starszych przyjeżdża fachowiec i naprawia cieknący kran, zacinający się zamek do drzwi, czy po prostu wymienia żarówkę w wiszącym żyrandolu. Kolejną akcją jest taksówka dla seniora. Mogą z niej skorzystać osoby powyżej 75 roku życia, aby udać się do lekarza, czy po prostu na cmentarz. Ostatnio mogą również telefonicznie zamówić dowóz książki z biblioteki. Ale tak na prawdę jest to tylko wierzchołek góry lodowej. 

   Miasto Poznań postanowiło udzielić bezzwrotnych grantów w wysokości 10 000 zł starszym osobom z mieszkań komunalnych na przystosowanie ich domostw do starości. Za te pieniądze można m.in. wymienić wannę na prysznic. Kolejnym pomysłem jest tworzenie wspólnych mieszkań senioralnych dla 3 - 5 osób. Miasto Poznań planuje w starych 150 metrowych mieszkaniach stworzyć kilka osobnych, indywidualnych mieszkań z własnym węzłem sanitarnym oraz ze wspólna przestrzenią, przeznaczoną do kontaktów interpersonalnych. Miasto jest gotowe wybudować windy oraz inne udogodnia dla schorowanych mieszkańców. Nowością jest także uruchomienie karty seniora. Dzięki niej osoby powyżej 60 roku życia mogąliczyćna zniżki m.in. w teatrach miejskich, czy wielu placówkach usługowych.

 

 

 

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego