Wielkopolski Portal Senioralny

Relacje wideo

Nowy DPS

       „I słowo stało się ciałem”, czyli po dwóch latach oddano do użytku nowoczesny Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu.
Czytaj dalej...

Komomorniki - Seniorzy forever

     Po czesku tytuł artykułu brzmi ”Senioři navždy“, a po słoiwacku tak samo. Po niemiecku wypada to tak „Senioren für immer“, po białorusku „пажылыя людзі назаўжды”, po ukraińsku „пенсіонери назавжди” i wreszcie po rosyjsku tytuł artykułu brzmi „пожилые люди навсегда”. Wszyscy są naszymi sąsiadami…  
  • Dział: Relacje wideo
Czytaj dalej...

Z Cyganami w świat

   Już po raz piętnasty w Poznaniu odbyły się spotkanie z kulturą romską, dawniej nazywaną cygańską. Ponownie usłyszeliśmy żywiołową muzykę i zobaczyliśmy tańczące dziewczyny oraz ich barwne stroje.
Czytaj dalej...

„Powitanie lata” w DPS Konarskiego

    Po prawie 16 miesiącach izolacji mieszkańcy poznańskiego Domu Pomocy Społecznej z ul. Konarskiego mogli ponownie uczestniczyć w koncercie. Ale również muzycy, po tak samo długim czasie, mogli wreszcie zobaczyć i usłyszeć reakcję realnej widowni.
Czytaj dalej...

Boże Ciało w DPS

    Małgorzata Leśniewska z zespołem „Tańcząc w deszczu” spotkała się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na poznańskich Ugorach by śpiewać pieśni nawiązujące do postaci i wydarzeń opisanych w biblijnym Nowym Testamencie.
Czytaj dalej...

Koncert na Ugorach

   Jeden z lepszych Domów Pomocy Społecznej mieszczący się na poznańskich Ugorach gościł artystów, którzy wystąpili dla mieszkańców z muzycznym prezentem.
Czytaj dalej...

Świąteczne paczki

    Wielkanocne spotkania z władzami miasta w restauracji Oaza w Strzeszynku były tradycją wśród poznańskich seniorów. Już po raz drugi ich zorganizowanie jest jednak niemożliwe – ze względu na pandemię.
Czytaj dalej...

Radosna akcja

   Okres świąteczny co roku wyzwalana falę ciepła, dobroci i chęci wsparcia innych. Nie inaczej było ostatnio. Przygotowanie świątecznych paczek z potrawami wigilijnymi zaowocowało stałą akcją pomocy poznańskim seniorom.
Czytaj dalej...

Wychowałam się w Taborze

   Od wielu lat poznańska fundacja „Bahtałe Roma”, co oznacza „Szczęśliwi Cyganie” promuje  kulturę romską. Jednym z takich działań są organizowane od czternastu lat Światowe Spotkania z Kulturą Romską.
Czytaj dalej...

Muzyka dla wszystkich

      Poznań wzbogacił się o kolejne atrakcyjne miejsce. Na placu przed dawniejszym kinem „Olimpia” znajdują się wielkie instrumenty muzyczne, na których każdy może zagrać.  
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego