Wielkopolski Portal Senioralny

Relacje wideo

Wychowałam się w Taborze

   Od wielu lat poznańska fundacja „Bahtałe Roma”, co oznacza „Szczęśliwi Cyganie” promuje  kulturę romską. Jednym z takich działań są organizowane od czternastu lat Światowe Spotkania z Kulturą Romską.
Czytaj dalej...

Muzyka dla wszystkich

      Poznań wzbogacił się o kolejne atrakcyjne miejsce. Na placu przed dawniejszym kinem „Olimpia” znajdują się wielkie instrumenty muzyczne, na których każdy może zagrać.  
Czytaj dalej...

Poznań – debata senioralna

   Absolutną nowością jest tzw. debata Oksfordzka. Polega ona na tym, że spierają się strony reprezentujące odmienne opinie na ten sam temat. Ostatnio tematem były bezpłatne usługi dla seniorów mieszkających w Poznaniu.
Czytaj dalej...

Viva Seniorzy!

     Przez dwa dni tłumy seniorów z całej Wielkopolski odwiedziły najstarsze i największe w Polsce targi adresowane do osób starszych. Tym razem odbyła się ich jubileuszowa, dziesiąta edycja.
Czytaj dalej...

Krotoszyńskie spotkania seniorów

    Od piętnastu lat we wrześniu w Krotoszynie spotykają się aktywni seniorzy. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wspólnie z Odziałem Związku Emerytów i Inwalidów organizuje regionalną imprezę o nazwie „Senior z inicjatywą”.
Czytaj dalej...

Spotkanie wielkopolskich UTW

     W Wielkopolsce działa ponad pięćdziesiąt Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Funkcjonują one zarówno w dużych miastach, jak i w gminach wiejskich. Ich głównym celem jest działalność edukacyjna oraz aktywizacja osób starszych.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego