Wielkopolski Portal Senioralny

Relacje wideo

Kochamy kino

   Wszyscy doskonale pamiętamy klimat, jaki panował kiedyś w kinie. Nie było reklam, ani cuchnącego popcornu. Co najwyżej ktoś szeleścił papierkiem od cukierka. Zazwyczaj chodziło się na film, ale chodziło się też do kina.
Czytaj dalej...

Pamiętajcie o Ogrodach

    Wszyscy doskonale pamiętamy piosenkę Jonasza Kofty do muzyki Jana Pietrzaka o tym właśnie tytule. Jest ona liryczna, poetycka i wieloznaczna. Są w Polsce dwa miasta nazywane miastem ogrodem. Pierwszym jest Podkowa Leśna, a drugim – położone nieopodal Poznania Puszczykowo.
Czytaj dalej...

Nowy DPS

       „I słowo stało się ciałem”, czyli po dwóch latach oddano do użytku nowoczesny Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu.
Czytaj dalej...

Komomorniki - Seniorzy forever

     Po czesku tytuł artykułu brzmi ”Senioři navždy“, a po słoiwacku tak samo. Po niemiecku wypada to tak „Senioren für immer“, po białorusku „пажылыя людзі назаўжды”, po ukraińsku „пенсіонери назавжди” i wreszcie po rosyjsku tytuł artykułu brzmi „пожилые люди навсегда”. Wszyscy są naszymi sąsiadami…  
  • Dział: Relacje wideo
Czytaj dalej...

Z Cyganami w świat

   Już po raz piętnasty w Poznaniu odbyły się spotkanie z kulturą romską, dawniej nazywaną cygańską. Ponownie usłyszeliśmy żywiołową muzykę i zobaczyliśmy tańczące dziewczyny oraz ich barwne stroje.
Czytaj dalej...

„Powitanie lata” w DPS Konarskiego

    Po prawie 16 miesiącach izolacji mieszkańcy poznańskiego Domu Pomocy Społecznej z ul. Konarskiego mogli ponownie uczestniczyć w koncercie. Ale również muzycy, po tak samo długim czasie, mogli wreszcie zobaczyć i usłyszeć reakcję realnej widowni.
Czytaj dalej...

Boże Ciało w DPS

    Małgorzata Leśniewska z zespołem „Tańcząc w deszczu” spotkała się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na poznańskich Ugorach by śpiewać pieśni nawiązujące do postaci i wydarzeń opisanych w biblijnym Nowym Testamencie.
Czytaj dalej...

Koncert na Ugorach

   Jeden z lepszych Domów Pomocy Społecznej mieszczący się na poznańskich Ugorach gościł artystów, którzy wystąpili dla mieszkańców z muzycznym prezentem.
Czytaj dalej...

Świąteczne paczki

    Wielkanocne spotkania z władzami miasta w restauracji Oaza w Strzeszynku były tradycją wśród poznańskich seniorów. Już po raz drugi ich zorganizowanie jest jednak niemożliwe – ze względu na pandemię.
Czytaj dalej...

Radosna akcja

   Okres świąteczny co roku wyzwalana falę ciepła, dobroci i chęci wsparcia innych. Nie inaczej było ostatnio. Przygotowanie świątecznych paczek z potrawami wigilijnymi zaowocowało stałą akcją pomocy poznańskim seniorom.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego