Wielkopolski Portal Senioralny

Co zrobić, gdy zepsuła nam się pralka?

Co zrobić, gdy zepsuła nam się pralka?
Dzisiejsze urządzenia AGD oraz RTV nie należą do trwałych. Lodówka, czy pralka, która wytrzymała sześć lat jest uznawana za długowieczną.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogodzić się z tym faktem. Specjaliści z branży twierdzą, że za tą cenę musimy pogodzić się z krótkim okresem użytkowania. Owszem, jeżeli wydamy na zakup urządzenia dwa razy tyle - to będzie działało ono dłużej. Ale jak to sprawdzić?

Nie musimy być rozrzutni. Czy możemy zaoszczędzić przy zakupie? Oczywiście, że tak. Może to być nawet kwota rzędu 100 - 150 złotych. Wystarczy zdecydować się na zakup w Internecie. Od razu wszystkich uspokajam, że w dzisiejszych czasach nie jest to żadne ryzyko. Dlaczego? Otóż sprzedawcy obwarowani są taką ilością przepisów, że po prostu nie opłaca się im bycie niewiarogodnym. Kilka miesięcy temu sam musiałem wymienić pralkę. Serwisant, który uznał moją starą pralkę za złom polecił mi nowy model. Sprawdziłem ile kosztuje w tradycyjnym sklepie oraz w sklepach internetowych. Różnica była ogromna. W tradycyjnym sklepie musiałem dodatkowo zapłać za transport oraz wyniesienie starej pralki. Wybrałem więc zakup w Internecie w renomowanej sieci sklepów AGD. Problem polegał jedynie na tym, że oni nie odbierali mojego złomu - czyli starej pralki. Jednak na infolinii zostałem poinformowany o bezpłatnej usłudze odbierania zużytego sprzętu AGD. Ten adres to www.elektrosmieci.pl. W rezultacie jedni panowie wnieśli bezpłatnie na czwarte piętro nową pralkę, a kilka dni później inni znieśli - również bezpłatnie - tą starą. Opłacało się. Sto pięćdziesiąt złotych zostało na lekarstwa.

            W Wielkopolsce usługa bezpłatnego odbioru z naszych domów starych pralek, lodówek i zmywarek dostępna jest w Poznaniu, Lesznie, Koninie, Gnieźnie, Rawiczu, Nowym Tomyślu i Gostyniu. Wystarczy zatelefonować na numer 22 22 333 00 i zgłosić taką potrzebę. Przy okazji można pozbyć się innego zepsutego sprzętu AGD.

                                                                                                                               

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego