Wielkopolski Portal Senioralny

Emerytura na koncie

Emerytura na koncie
Od kilku lat większość emerytów w Polsce otrzymuje comiesięczne świadczenia na swoje konto bankowe. Jest to wielka wygoda, gdyż nie trzeba przez kilka dni oczekiwać przybycia listonosza. 

     Aby pobrać pieniądze wystarczy udać się do najbliższej placówki naszego banku, lub po prostu wypłacić gotówkę z bankomatu. Jednak problem zaczyna się z upływem wieku. Obsługa bankomatu przez osoby starsze nierzadko bywa zbyt trudna. Pozostaje siedzenie na krzesełku w banku i oczekiwanie na uśmiech kasjerki... Póki są sprawne nogi i umysł, to wszystko jest w porządku. No ale osoby sędziwe mogą mieć z tym problem. W takiej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest powierzenie karty płatniczej swoim dzieciom, albo wnukom. Oczywiście należy podać im PIN karty. No cóż, jedynym wyjściem jest zaufanie. Ale gdy zawsze będą przynosili potwierdzenie wypłaty z bankomatu, to będzie w porządku.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego