Wielkopolski Portal Senioralny

Jak przetrwać smog?

Jak przetrwać smog?
W pierwszych dniach stycznia powietrze nad Wielkopolską zostało bardzo mocno zanieczyszczone. Obowiązujące normy zostały poważnie przekroczone.

Pył źle wpływa na układ oddechowy oraz oczy. Na niebezpieczeństwo narażone są szczególnie osoby starsze i dzieci. Zdecydowanie należy unikać aktywności fizycznej na powietrzu. Biegając, czy jeżdżąc rowerem po mieście lub osiedlu wdychamy więcej powietrza. Wówczas ziarenka pyłu niewielkich rozmiarów przenikają w głąb płuc. Jednak można w prosty sposób zabezpieczyć się przed tym zjawiskiem. Wystarczy kupić profesjonalne maski przeciwpyłowe. Są one również bardzo przydatne osobom chorującym na astmę oraz alergikom podczas wiosennych okresów pylenia. Takie maski wyposażone są w wymienne filtry węglowe oraz filtry typu HEPA, które zapewniają  najwyższą jakość filtrowania, usuwając ponad 99.9% pyłów, kurzu, pyłków roślinnych oraz innych szkodliwych substancji. Obecnie produkowane maski posiadają tak dobrany krój, aby można było ich używać z założonymi okularami. Również mogą używać je rowerzyści mający na głowie ochronny kask. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama wzorów takich masek. Niczym nie przypominają one przemysłowych masek używanych miedzy innymi przez pracowników cyklinujących parkiet. Odpowiednio dobrane maski antysmodowe mogą stać się modnym dodatkiem do stroju zarówno sportowego jaki i codziennego. W sprzedaży są również maski dla dzieci, co może przydać się Państwa wnukom. Mogą one również stanowić ciekawy i modny prezent dla Państwa wnuków.

Niestety w Poznaniu, jak i zapewne w całej Wielkopolsce żaden sklep medyczny nie posiada ich w sprzedaży. Na szczęście są jeszcze sklepy internetowe. Można w nich w prosty sposób kupić interesującą nas maskę. Niczym nie ryzykujemy, gdyż mamy prawo w ciągu 14 dni zwróć zakupiony towar bez podania przyczyny rezygnacji z zakupu. Zakupioną przez nas maskę przyniesie do domu kurier. Wcześniej telefonicznie, umówi się w jakich godzinach może ją dostarczyć. Dla aktywnych seniorów zakupy w Internecie nie powinny stanowić większego problemu. Ale zawsze możecie Państwo poprosić swojego wnuka lub wnuczkę o pomoc. Szeroki wybór masek antysmogowych w konkurencyjnych cenach posiada między innymi sklep OrtoModa z Wrocławia. Nasza redakcja poleca Państwu zakupy w nim, gdyż mieliśmy okazję korzystać z jego usług. Dostawy były zawsze terminowe, a zamawiane wyroby były rzeczywiście najwyższej jakości. Ceny wahają się od 130 do 315 zł. Wymienne filtry kosztują od 30 do 120 złotych. Zazwyczaj są to dwa lub trzy filtry.

Aby zapoznać się z ofertą nowoczesnych masek antysmogowych i przeciwpyłowych wystarczy nacisnąć lewym klawiszem myszki na ten link: http://www.ortomoda.pl

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego