Wielkopolski Portal Senioralny

E-recepta i co dalej?

E-recepta i co dalej?
    Postęp technologiczny wymusił, również na polskiej służbie zdrowia, rewolucyjne zmiany. Od niedawna lekarze są zobowiązany wystawiać tzw. e-recepty.

   I tu zaczynają się „schody”. Od zawsze lekarze wystawiali papierowe recepty, które realizowaliśmy w aptece. A tu nagle postanowiono, że będzie się to odbywało wyłącznie w Internecie. Ale seniorzy nie mają obowiązku posiadania tegoż narzędzia. W takim przypadku lekarz przekaże nam czterocyfrowy kod. Powołując się na niego oraz nasz nr PESEL otrzymamy w aptece przepisane lekarstwa.

   I miało być świetnie! Założenie było takie, że jak nie będzie lekarstwa w jednej aptece, to wreszcie bez problemów możemy udać się do innej. No ale nie do końca jest tak pięknie. Jednak nie dotyczy to konkretnego lekarstwa. Jeśli otrzymaliśmy przykładowo dwa opakowania, a w aptece jest tylko jeno, to nie będzie tak fajnie. Tego drugiego opakowania nie możemy wykupić w innej aptece. Musimy czekać na dostawę w tej samej aptece. Ale co zrobić, gdy w hurtowni powiązanej z konkretną apteką nie ma tego medykamentu – a w innych jest?

    Na szczęście lekarze mogą nadal wystawiać tradycyjne recepty. I oby mogli robić to jak najdłużej!

14 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego