Wielkopolski Portal Senioralny

Rusz się Polsko!

Rusz się Polsko!
    Pod tą nazwą kryje się nowa kampania społeczno-edukacyjna zachęcająca Polaków do regularnych ćwiczeń. Ma to szczególne znaczenie dla osób starszych.

   Z wiekiem stawy sztywnieją, a problem z poruszaniem staje się coraz bardziej dokuczliwy. Jak wynika z badań, 6 na 10 osób w Polsce doświadcza bólu ciała raz w tygodniu. Zadaniem programu jest pokazanie jak go zniwelować, cieszyć się życiem i wykonywać proste ćwiczenia w zaciszu domowym. W ramach kampanii została stworzona internetowa platforma edukacyjna z 20-minutowymi ćwiczeniami opracowanymi przez zespół ekspertów a przeprowadzonych przez Bartłomieja Krynickiego, który od 20 lat prowadzi zajęcia i ćwiczenia, w tym specjalne programy dla seniorów. Eksperci mówią, że 20 minut ćwiczeń dziennie pozwala na zachowanie sprawności fizycznej oraz niwelowanie bólów w różnych częściach ciała. Przygotowali oni 6-tygodniowy cykl ćwiczeń, który aktywuje stopniowo różne części ciała.  Ćwiczyć może każdy, wszędzie i o dowolnej porze. Strona z filmami opisującymi ćwiczenia znajduje się TUTAJ.


   Organizatorem kampanii jest marka leków bez recepty Voltaren. Poniżej przedstawiamy film z pierwszymi ćwiczeniami.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

1 komentarz

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego