Wielkopolski Portal Senioralny

Jak zachowywać się w upały?

Jak zachowywać się w upały?
     Upały są niebezpieczne szczególnie dla osób starszych. Dlatego należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

    Przede wszystkim nie powinniśmy zbyt długo przebywać bezpośrednio na słońcu. A jeśli już musimy, to nie zapinajmy o nakryciu głowy. Należy również zwrócić uwagę na odzież. Powinna ona być przewiewna. Równie ważne jest smarowanie się kremami z filtrem. Osoby starsze  są bowiem bardziej narażone na nowotwory skóry, a w szczególności na czerniaka. Również w naszym wieku mamy osłabione funkcje ośrodka pragnienia, który znajduje się w mózgu. Stąd zwykle nie chce się nam pić. Powinniśmy jednak w czasie upału wypijać ok. 2-3 litrów płynów na dobę. Należy również zwrócić uwagę na dietę. Powinna  się ona opierać na lekkich potrawach, rybach, owocach i warzywach sezonowych. Należy unikać tłustego jedzenia, czerwonego mięsa oraz żywności z wszelkich fast-foodów. Trzeba także pamiętać o najważniejszym posiłku - lekkim śniadaniu.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego