Wielkopolski Portal Senioralny

Pies dla seniora

Pies dla seniora
    Seniorzy często czują się samotni. Rodzina zajęta pracą nie ma dla nich wystarczająco dużo czasu. Spędzanie czasu przed telewizorem dla osoby samotnej, to często jedyna rozrywka w ciągu dnia.

    Senior, który nie ma nawet z kim zamienić słowa często staje się apatyczny i nieprzyjemny dla otoczenia, ponieważ czuje się samotny i odrzucony. Dobrze wtedy pomyśleć o zakupie jakiegoś zwierzaka, które umiliłoby czas osobie strasznej, a jednocześnie sprawiło, że będzie on miał się o kogo troszczyć, a obowiązki związane z wyprowadzaniem czy karmieniem zwierzęcia urozmaicą jego dzień. Jeżeli senior z naszej rodziny jest osobą, która jeszcze całkiem dobrze radzi sobie ze spacerami i wychodzeniem z domu, warto postawić na psa. Jest to wierny towarzysz człowieka, który wyciągnie seniora z domu na spacer, który bardzo dobrze mu zrobi. Przed zakupem zwierzęcia, trzeba się dobrze zastanowić i wybrać rasę, która nie będzie zbytnio wymagająca, będzie miała temperament odpowiedni dla osoby starszej, a jednocześnie nie będzie nadwyrężała domowego budżetu.

    Pies o znacznej wielkości nie tylko zajmuje dużo miejsca, ale również wymaga odpowiednich nakładów finansowych na przykład przy zakupie karmy, a także generuje konieczność noszenia ze sklepu dużej ilości tej karmy. Dla osoby starszej, może być to duże obciążenia. Lepiej więc wybierać rasy małe lub średnie, o łagodnym usposobieniu. Osobie starszej będzie o wiele łatwiej wyprowadzić takiego psa na spacer i jednocześnie utrzymać go na smyczy. Dla seniora lepiej sprawdzi się pies, który jest już odchowany. Można także zdecydować się na przygarniecie pupila ze schroniska. Szczeniaki są zwykle bardzo absorbujące, co może być trudne dla seniora.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego