Wielkopolski Portal Senioralny

Moja nowa łazienka

Moja nowa łazienka
    Gdy przeszliśmy na emeryturę to warto pomyśleć, jak urządzić swoje mieszkanie na starość. Co powinniśmy zmienić, abyśmy mogli w nim nadal dobrze funkcjonować.

     Z upływem lat stajemy się coraz bardziej schorowani. Najczęstszą przypadłością są ograniczenia narządów ruchu. Szczególnie mocno odczuwamy to w łazience. Nagle, po tylu latach, wejście do wanny zaczyna sprawiać nam trudność. Jest to sygnał, że coś musimy z tym zrobić. Trochę skomplikowaną, ale jednak niezbędną operacją jest wymiana wanny na kabinę prysznicową. Najlepiej, aby brodzik był na poziomie podłogi. Dzięki temu zlikwidujemy ryzyko potknięcia się o próg. Zamontowane płytki powinny mieć też powierzchnię antypoślizgową. W kabinie natryskowej dobrze sprawdzi się również siedzisko – najlepiej składane, montowane na ścianie. Umożliwi ono odpoczynek w trakcie brania prysznica i umycie nóg bez zbędnego schylania się. Warto też pomyśleć o odpowiednim oświetleniu poszczególnych części naszej łazienki. Oprócz głównego światła warto zamontować dodatkowe oświetlenie nad lustrem. Warto też zamontować małą poręcz w kabinie prysznicowej i trochę większą przy muszli klozetowej.

     Części z Państwa te porady mogą wydawać się śmieszne. Właśnie co przeszliście na emeryturę i świat stoi otworem przed Wami. Tyle tylko, że nim się spostrzeżecie, siły opadną i jakikolwiek remont będzie przerastać Państwa możliwości...

13 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego