Wielkopolski Portal Senioralny

Porady

Parówka, a sprawa polska

   Parówkę wynaleziono w trakcie trwania I Wojny Światowej. Aby zaspokoić głód żołnierzy przebywających w okopach, w sytuacji permanentnego braku mięsa wymyślono taki „erzatz”.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Nasz przyjaciel

    Często czujemy się samotni. Rodzina zajęta pracą nie ma dla nich wystarczająco dużo czasu. Spędzanie czasu przed telewizorem dla osoby samotnej, to często jedyna rozrywka w ciągu dnia. Nie mamy nawet z kim zamienić słowa. Stajemysię apatyczni i nieprzyjemni dla otoczenia, ponieważ czujemy się samotni i odrzuceni.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Lody w dobie pandemii

     Wszyscy pamiętamy słowa wykrzykiwane na plażach Bałtyku przez sprzedawców lodów. Szczególnie modno to było w czasach PRL-u. A co dzisiaj z tymi lodami?
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Wariant Delta koronawirusa atakuje

      Polska przygląda się światu w obawie przed kolejną odmianą koronawirusa. Wariant Delta, ujawniony pierwotne w Indiach, opanował już Wielką Brytanię, a władze Izraela przywróciły obowiązek noszenia maseczek. Wirus ten daje nieco inne objawy niż jego poprzednicy. Jak rozpoznać, że mogliśmy na niego zachorować?
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Uważajmy na oszustów!

   Często czytamy o oszustach żerujących na ludziach starszych. „Na wnuczka”, „na policjanta”. Korzystają z dobrego serca, czasem naiwności. Najczęściej łatwowierności i braku nawyku sprawdzania otrzymywanych propozycji i informacji. Niestety słabo skutkują apele policji i innych instytucji publicznych o ostrożność, ograniczone zaufanie, niepodejmowanie decyzji, zwłaszcza finansowych bez skonsultowania źródła informacji i jego rzetelności. Tym razem mamy do czynienia z oszustwem na dużą skalę.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Za darmo można odwiedzić znane miejsca

   Tutaj przychodzi nam z pomocą Internet. Dzięki funkcji "Google street view" możemy zobaczyć, jak dzisiaj wyglądają miejsca, gdzie spędzaliśmy naszą młodość.Zapewne zmieniły się one przez ten czas, ale co z tego.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Wielkopolski Pakiet Seniora

    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu od trzech lat organizuje szkolenia dla przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Miejskich i  Gminnych Rad Seniorów z całej Wielkopolski. Mają one służyć profesjonalizacji oraz integracji środowiska senioralnego w Wielkopolsce.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Pieniądze w banku są bezpieczne

    Seniorzy narażeni są na oszustwa bankowe, naciągaczy na pożyczki, czy złodziei czyhających na ich oszczędności. Są wśród nich oszuści "na wnuczka" oraz "na koronawirusa". Jak uniknąć tego?
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego