Wielkopolski Portal Senioralny

Porady

Wielkopolski Pakiet Seniora

    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu od trzech lat organizuje szkolenia dla przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Miejskich i  Gminnych Rad Seniorów z całej Wielkopolski. Mają one służyć profesjonalizacji oraz integracji środowiska senioralnego w Wielkopolsce.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Pieniądze w banku są bezpieczne

    Seniorzy narażeni są na oszustwa bankowe, naciągaczy na pożyczki, czy złodziei czyhających na ich oszczędności. Są wśród nich oszuści "na wnuczka" oraz "na koronawirusa". Jak uniknąć tego?
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

E-recepta i co dalej?

    Postęp technologiczny wymusił, również na polskiej służbie zdrowia, rewolucyjne zmiany. Od niedawna lekarze są zobowiązany wystawiać tzw. e-recepty.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Nie tylko „Sanatorium Miłości”

    Wszyscy z nas potrzebujemy pobytu w Sanatorium. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest łaskawy. Ale pozostają nam inne możliwości, oczywiście poza pobytem w „Sanatorium miłości”.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Rusz się Polsko!

    Pod tą nazwą kryje się nowa kampania społeczno-edukacyjna zachęcająca Polaków do regularnych ćwiczeń. Ma to szczególne znaczenie dla osób starszych.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego