Wielkopolski Portal Senioralny

Pamiątka znad morza

Pamiątka znad morza
Byliśmy zwyczajną rodziną. Pracowaliśmy w przemyśle spożywczym. Jednak każdego lata chcieliśmy z dwójką naszych dzieci odpocząć nad polskim morzem.

A niby nad jakim innym wówczas moglibyśmy odpoczywać ? Zawsze wyzwaniem było znalezienie miejsca w pociągu. Raz to udawało się to bardziej, innym razem mniej. Ale zawsze jakoś tam cała nasza czteroosobowa rodzina docierała na upragnione wakacje. Niestety nasze zakłady pracy były zbyt małe, aby mieć własne ośrodki wczasowe. Tutaj musiałem polegać na pośrednikach stojących przed stacją kolejową. Zawsze było ich wielu i proponowali dobrą kwaterę. Ot takie zajęcie... Jako główny organizator wakacji targowałem się, a później zawoziłem rodzinę na kwaterę. Jednym razem był to pokój w zwyczajnym bloku w Kołobrzegu, a innym razem ciekawy pokój z własnym wejściem do posesji w willi znajdującej się w Międzyzdrojach. W latach 60. ubiegłego wieku największym problem podczas wakacji było wyżywienie. Co prawda towarzysz Wiesław pod koniec swojego panowania nakazał postawienie nad morzem tanich jadłodajni, ale kolejki w nich i tak były ogromne. A jedzenie marne. Tutaj z nieoczekiwaną pomocą przyszedł mój kolega ze studiów. Spotkałem go przypadkowo na deptaku. Okazało się, że z ramienia SANEPID-u  w Szczecinie nadzoruje wszystkie nadmorskie stołówki. Bez najmniejszego problemu załatwił naszej rodzinie całodzienne wyżywienie w najbliższej stołówce. O jakie to było dla szczęście. Już nie musieliśmy wystawać w lokalnych sklepach za mortadelą, albo salcesonem. Czy dzisiaj ktoś może sobie wyobrazić, że marna stołówka mogła sprawiać nam taką radość?

                                                                                                                           

Więcej w tej kategorii: « Przygoda z kinem Pierwszy samochód »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego