Wielkopolski Portal Senioralny

Kto wygrał, a kto przegrał II światową?

Kto wygrał, a kto przegrał II światową?
    Wielu z nas, być może urodziło się podczas II wojny światowej. Ostatecznie hitlerowskie Niemcy musiały dwukrotnie podpisywać akt kapitulacji. No, ale takie jest Życie!

   Największym paradoksem obecnego roku jest fakt, że to nie wywiad francuski, czy niemiecki dostarcza światu codzienne informacje wywiadowcze. Robi to tylko wywiad USA oraz wywiad brytyjski. Powszechnie wiadomo, że od stuleci Niemcy i Francuzi (głównie i ich rządy) pod tzw. stołem paktują z Rosją, czy ZSRR. Być może te dwie nacje powinny zostać wykluczone z Unii Europejskiej. To, że są  już na marginesie Wspólnoty, to Wszyscy wiedzą!

   Pytanie jest zdumiewająco proste, dlaczego niemiecki rząd nie przekazuje (polskiej armii) swoich czołgów – mimo, że my podarowaliśmy Ukrainie aż 200 czołgów. A co robią Francuzi – zapewne to samo. Ich ogromnym problemem jest wielowiekowa „tradycja” układania się z Niedźwiedziem. No i na tym m.. In. Polega tzw. paktowanie i de facto zdradzania sojuszników. Być może jest to wpisane w germańską i romańską tradycję?

 

3 komentarzy

 • Glalpaw
  Glalpaw piątek, 03 luty 2023 06:12 Link do komentarza

  Selecting the appropriate nutrients and the right dosage is best left to a nutritionally oriented physician for maximum effectiveness purchase zithromax for chlamydia Up to 58 percent 1 of survivors report difficulty with bladder control or urinary incontinence

 • Glalpaw
  Glalpaw poniedziałek, 30 styczeń 2023 17:07 Link do komentarza

  16USD tablet Sumatriptan Succinate 25 mg tablet 28 buy cialis 5mg

 • Glalpaw
  Glalpaw środa, 25 styczeń 2023 11:56 Link do komentarza

  These estimates are for women in general, though, and they don t take other personal risk factors into account buy clomid in uk However, data from published literature support the intravenous use of levothyroxine sodium for the treatment of myxedema coma

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę