Wielkopolski Portal Senioralny

Już szron na głowie…

Już szron na głowie…
     Tak w latach 60. ubiegłego wieku śpiewali „Starsi Panowie dwaj”. Dodawali jeszcze, że „W sercu ciągle maj”. Pani Janina z Pleszewa potwierdza te słowa.

   W młodości nie bałam się żadnej pracy. Byłam pielęgniarką. Dwadzieścia pięć lat temu wyjechałam do Iraku. Po roku miałam wrócić, ale wyszło z tego 10 lat. To był wspaniały okres.  I przyzwoite pieniądze. Pracowałam z dorosłymi i dziećmi. Nauczyłam się języka angielskiego. Zwiedziłam też cały kraj… Po powrocie przeszłam na emeryturę. Rok temu umarł mój mąż. Byłam smutna i miałam zbyt dużo wolnego czasu. Gapiłam się w telewizor i ciągle płakałam. Koleżanka namówiła mnie, abym zaczęła chodzić do  Domu Seniora. Wydawało mi się, że to nie moja bajka. Okazało się jednak, że stał się on moim drugim domem. Tutaj śpiewam, tańczę i cieszę się urokami życia. Znalazłam wielu przyjaciół. Takich miejsc powinno być więcej. Przecież jest nas seniorów coraz więcej!

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego