Wielkopolski Portal Senioralny

Bramkarz w klubie studenckim

Bramkarz w klubie studenckim
    W latach 80. ubiegłego wieku tylko w samym Poznaniu działo co najmniej pięć klubów studenckich. Były namiastką wolności, którą otrzymaliśmy pod koniec lat 90.

   W tamtych czasach do studenckich klubów codziennie przychodziły rzesze osób pragnących zdobyć wyższe wykształcenie. Tutaj można było wysłuchać ciekawej muzyki, obejrzeć zakazane przez władze filmy oraz napić się do woli piwa. Ówcześni barmani byli królami życia. W pociągu przyjeżdżającym z Berlina kupowali piwo, które sprzedawali z wielokrotnym zyskiem. Tak rodził się polski kapitalizm. A my byliśmy zachwyceni możliwością picia piwa z … półlitrowej butelki.

   Nie wiem, jak mam ocenić moją młodość. Po ukończeniu studiów zostałem wziętym chirurgiem, a kluby studenckie zniknęły z mapy Poznania.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego