Wielkopolski Portal Senioralny

Przychodzi taki moment

Przychodzi taki moment
    Co prawda od niedawna jestem na emeryturze, ale musiałam zamieszkać z moją mamą.

    Przychodzi taki moment w naszym życiu, że musimy zaopiekować się swoimi rodzicami. Zazwyczaj nie przychodzi to łatwo. Wcześniej wiedliśmy normalne życie. Sami decydowaliśmy o swoich zajęciach i o tym, jak spędzamy wolny czas. Ale co tu zrobić, gdy 90. letni rodzic przestał radzić sobie samemu. Już nie wystarczy codzienna rozmowa telefoniczna. Także już nie wystarczy codzienne przygotowywanie obiadu. Osobie w tym wieku potrzebna jest całodobowa opieka. Lekarstwa, pampersy, mycie ….  Przecież nie oddamy jej do domu starców. Sami też nie chcielibyśmy znaleźć się w takim przybytku. I co tu zrobić?  Z trudem przychodzi decyzja o przeprowadzeniu się. Zazwyczaj dom naszego dzieciństwa nie był remontowany od wielu lat. Gdy kiedyś mieszkaliśmy w nim, to było fajnie. Ale dzisiaj przywykliśmy do innych standardów. A remont? Jest bardzo kosztowny i nie każdego stać na to. Więc cóż. Trzeba zagryźć zęby i wierzyć, że nami w tym wieku ktoś się także zaopiekuje.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego