Wielkopolski Portal Senioralny

Samotność

Samotność
    Może dla młodych ludzi będzie to śmieszne, ale gdy umiera współmałżonek najpierw przeżywamy żałobę.

 

   Po latach pomimo, że mamy rodzinę i dzieci, które nas odwiedzają, czujemy się samotni. Samotni wśród ludzi. Chcemy kochać i być kochani. Pragniemy tej drugiej osoby obok siebie. By móc wyjść na spacer, do kina, czy nawet do sklepu. Chcemy czuć ich bliskość. Szukamy wokół siebie, ale boimy się odrzucenia. Młodzi ludzie  mają miejsca, gdzie znajdują swoją miłość. W szkole,  na uczelni, w pracy, czy na dyskotekach. A gdzie my starzy, ale młodzi duchem możemy szukać miłości. W sanatoriach, na wczasach, w klubach seniora, czy też na portalach internetowych. Kobiety pragną uczucia, bliskości, zainteresowania swoją osobą bycia ,,razem,'' jeśli to  razem oznacza bycie w ,,luźnym'' związku. Nie jesteśmy już takie same jak nasze babki, dla których bycie razem odznaczało ślub. Chcemy miłości duchowej, a dopiero późnej fizycznej. Pewnie młodzi ludzie myślą, że babcia nie może kochać, uważają, że stary człowiek skazany jest na bambosze i telewizor. Z  doświadczenia wiem, że mężczyźni którzy  są sami, chcą tylko seksu. Nie chcą się angażować. Nie chcą dać nic od siebie, są egoistyczni, oczekują od kobiety fizyczności, by ją ,,odhaczyć ''na swojej ,,liście zdobyczy''. Czy są na świecie jeszcze mężczyźni romantyczni, którzy potrafią zrozumieć kobietę, jej potrzeby i dać jej choć odrobinę szczęścia u schyłku życia? Z życia  trzeba korzystać,  wycisnąć je do końca jak cytrynę. Seniorzy nie bójmy się miłości, chwytajmy ją garściami, bo życie tak  krótko trwa. Szukajmy, a może to już dziś, znajdzie się ktoś, kto pójdzie tą samą drogą przez życie ?

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego