Wielkopolski Portal Senioralny

Starcza nam do pierwszego…

Starcza nam do pierwszego…
    Urodziłam się dwa lata po wojnie. Dzieciństwo spędziłam na poznańskim Chwaliszewie.

     Potem była szkoła podstawowa i technikum odzieżowe. W tym czasie poznałam Marka, mojego późniejszego męża. Pracował w Poznańskiej Spółdzielni Spożywców jako kierowca. Po dwóch latach pobraliśmy się. Zamieszkaliśmy u jego rodziców. Było ciężko – jeden mały pokój i tyle. Po kilku latach dostaliśmy własne mieszkanie w barakach na peryferiach Poznania Ja przez  prawie całe życie pracowałam w zakładach Telimena. Ale gdy w nowych czasach fabryka upadła musiałam zatrudnić się, jako sprzątaczka w szkole. Mężowi też nie było lekko. Stracił pracę i zaczął jeździć na taksówce. Ale z roku na rok było coraz gorzej. No ale jakoś dotrwaliśmy do emerytury. Teraz żyjemy skronie ale jesteśmy zadowoleni, że jakoś nam starcza do pierwszego.

  Tekst powstał w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych - Regrantingowe.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego