Wielkopolski Portal Senioralny

Tak - jestem seniorem

Tak - jestem seniorem
    Brzmi to dosyć dziwnie, bo przez lata byłem bardzo aktywny zawodowo. Kierowałem licznym zespołem pracowników. I jakoś się to wszystko toczyło.

   Jednak przyszedł czas, kiedy sytuacja dookoła nie była sprzyjająca dla mnie i jedynym rozsądnym wyjściem było przejście na emeryturę. To był trudny wybór, ale trzeba go było podjąć. Pierwsze tygodnie, czy nawet miesiące czułem się jak na urlopie. Ale później zaczęło mi brakować czegoś. Próbowałem różnych rzeczy, ale nie sprawiały mi  one satysfakcji. Moja znajoma zaprosiła mnie na zajęcia do klubu seniora. Początkowo obruszyłem się – ja senior, nigdy w życiu! Ale uległem jej i poszedłem na pierwsze spotkanie, potem drugie i następne. Nawet polubiłem te spotkania. Nadarzyła się okazja, abym zaproponował innym nowe zajęcia. Ku mojemu zdumieniu ochoczo się na nie zgodzili. I tak odwiedziliśmy wspólnie wiele ciekawych miejsc w Wielkopolsce. Z perspektywy czasu myślę, że warto było zainteresować rówieśników ciekawymi i nietuzinkowymi miejscami i budowlami przemysłowymi. Przecież żeby przeżyć przygodę nie trzeba wyjeżdżać za granicę!

   Tekst powstał w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych - Regrantingowe

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego