Wielkopolski Portal Senioralny

Bałtyk, a Kuchnia Polska

Bałtyk, a Kuchnia Polska
Ostatnio spędziłam tydzień nad polskim morzem. Jako seniorka zauważyłam wiele niedogodności. Tak zwani restauratorzy nie myślą o osobach, które z racji wieku muszą stosować dietę - czy to wątrobową, czy cukrzycową.

Letni wyjazd nad Bałtyk jest tradycją naszego pokolenia. No bo gdzie niby powinniśmy spędzać wakacje? Ale od momentu, kiedy musiałam stosować dietę wątrobową, czyli bez tłuszczową - to zaczął się problem. Gdy znajdziemy się latem w jakiejkolwiek nadmorskiej miejscowości w Polsce, to zawsze dopadnie nas zapach smażonego w głębokim tłuszczu mięsa, ryb albo kurczaków. Nie wspomnę o zapachu prażonej kukurydzy, waty cukrowej, czy kiełbasy z grilla. We wszystkich jadłodajniach leje się smażony tłuszcz. A ja nie mogę tego jeść... Trzeba dokonać nie lada wyczynów, aby znaleźć bar z tzw. domowym jedzeniem. Wówczas będziemy mogli raczyć się gołąbkami w sosie pomidorowym, albo pulpetami. Na kurczaka w potrawce nie bardzo bym liczyła. Również na jakiekolwiek inne gotowane mięso. Trudno jest seniorom na wakacjach w polskich kurortach. W innych zapewne także...

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę