Wielkopolski Portal Senioralny

Jestem młodą emerytką

Jestem młodą emerytką
     Niedawno przeszłam na emeryturę. Zdrowie nie pozwalało mi na dalszą pracę. Siedzę teraz dużo w domu i często oglądam stare fotografie. Te z młodości, bo innych nie warto oglądać.

      W młodości krótko miałam męża, ale nic z tego nie wyszło. Rozstaliśmy się. A później – kariera zawodowa i coraz częstsza opieka nad starzejącymi się rodzicami. Ja też się starzałam, tyle że nie docierało to mnie. Najpierw umarł mój ojciec. To był duży wstrząs dla mnie. Przez następne lata opiekowałam się mamą. Była coraz starsza i zachorowała na Alzhaimera. Ja mieszkałam sama w swoim mieszkaniu, ale codziennie przychodziłam do mamy. Gotowałam jej obiady, podawałam lekarstwa, prałam i sprzątałam. W ostatnim roku, często musiałam zwalniać się z pracy i jechać do mamy. Był to trudny obowiązek… A teraz staram się odnaleźć w roli seniora. Chodzę na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, chodzę do kina i dużo oglądam telewizję. Czy jestem szczęśliwa? Nie wiem….

    Tekst powstał w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych - Regrantingowe

Media

Więcej w tej kategorii: « Mój pierwszy biznes Zostałam sama »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego