Wielkopolski Portal Senioralny

Nasze historie

Inżynierowie - artyści

   Powszechnie nie jest to znane, ale wielu wybitnych twórców i artystów z wykształcenia jest po prostu magistrami inżynierami, a nie absolwentami humanistycznych kierunków. Dlaczego? To bardzo proste…
Czytaj dalej...

Przemoczone pod plecakiem 18 lat

    Z jednej strony mamy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i rocznicę Porozumień Sierpniowych – a z drugiej pół roku wojny Rosji z Ukrainą. Wnioski z tych zdarzeń dla młodych seniorów są raczej gorzkie.
Czytaj dalej...

Senior, a sprawa Polska!

    Mam dorosłe dzieci, więc nie należy mi się 500+, ani 300+, nie wspominając o tzw. bonie turystycznym. Ale na emeryturę przejdę dopiero za rok, więc nie należy mi się ani trzynasta, ani czternasta emerytura.
Czytaj dalej...

Zbigniew Wodecki

    Trudno w to uwierzyć ale to już pięć lat, od kiedy nie cieszy nas swoim głosem. Był niezwykle lubianym piosenkarzem. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że był takim polskim Karelem Gottem.
Czytaj dalej...

Muzycy w hołdzie Ukrainie

   Któż z nas nie pamięta zespołów „The Beatles”, „Animals”, „Procol Harum”, Czy „Pink Floyd”?  Mimo, że nasi idole, tak jak my - trochę posiwieliśmy, to kochamy ich dalej. Na szczęście z wzajemnością.
Czytaj dalej...

Byłem młodym człowiekiem

    Ukończyłem studia na Wyższej Szkole Rolniczej w Poznaniu. Otrzymałem nakaz pracy w poznańskiej Goplanie. Dzisiaj to brzmi dziwnie, ale takie to były czasy. Na początek zostałem zastępcą kierownika produkcji.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego