Wielkopolski Portal Senioralny

Nasze historie

Idą harcerze, maszerują!

   Szli harcerze, szli żołnierze (nie koniecznie Wojska Polskiego), szły tłumy wyznawców historii o trzech królach. Ale prawie nikt nie miał na twarzy maseczki. Dlaczego – nie wiadomo!
Czytaj dalej...

Kawa, kawa i po kawie!

   Trudno nie odnieść wrażenia, że obecny świat zwariował! Tak, tak – zwariował! Tzw. paszport covidowy jest do zainstalowania wyłącznie na smartfonie itd., itp….
Czytaj dalej...

Wykluczony senior

   Od prawie siedmiu lat czuję się wykluczony, a wręcz stygmatyzowany. Wcześniej, z wyjątkiem okresu dyktaty proletariatu, nikomu nie przyszło to głowy. A dzisiaj, to chyba standard?
Czytaj dalej...

Karel Gott – w naszych sercach

     To już dwa lata minęły od kiedy nie ma wśród nas Karela Gotta. Jego wrogowie coś tam o nim mówili – czy to prawda, czy fałsz tego nie szybko się dowiemy. Ale nigdy nie zmieni to faktu, że prywatki z naszej młodości, raczej nie mogły odbyć się bez jego piosenek!  
Czytaj dalej...

Miłość, czym jest miłość?

    Pracownicy odpowiedzialni w TVP za tworzenie dobrego wizerunku stacji wymyślili tzw. format – chociaż brzmi to po prostu idiotycznie. Nie wiedzieć dlaczego nazwali go „Sanatorium Miłości”. Niby fajnie. Pokazujemy innym, że seniorzy też mają pragnienia, też potrafią kochać się! To jest ważne przesłanie, tyle że dosyć powierzchowne.
Czytaj dalej...

Pocztówkowy szał

   „Pocztówkowy szał, każdy z nas ich pięćset miał zamiast nowej pary jeans. A w sobotnią noc był Luksemburg, chata, szkło. Jakże się, chciało żyć! Tak w latach 80. ubiegłego wieku śpiewał zespół Perfekt.
Czytaj dalej...

Walka seniora z korporacjami

   Dawno, dawno temu kupiec, czy subiekt był Twoim przyjacielem. W czasach tzw. słusznie minionych nawet duże organizacje handlowe, czy usługowe traktowały nas, jako partnerów. Ale takie rozumienie świata, to 1989 roku okazało się historią.
Czytaj dalej...

Mój pierwszy biznes - letni biznes

    Ostatnio Pani Lucyna z Nowej Huty postanowiła otworzyć lodziarnię. Pomogła jej w tym jej wnuczka. Pani Lucyna niemal pół życia pracowała w służbie zdrowia, w której zajmowała się organizowaniem nowych placówek. Do samego końca sprawiało jej to ogromną satysfakcję, więc formalna emerytura nadeszła zdecydowanie za wcześnie. – Po pierwsze, dużą frajdę sprawia mi budowanie czegoś od zera, a po drugie, kilka lat temu, już na emeryturze, pracowałam jako "zawodowa babcia w „Ikei", gdzie całe dnie robiłam z dziećmi prace plastyczne. Kiedy odeszłam, nie wiedziałam, że tak strasznie będzie mi brakowało dzieci. Postanowiłam, że zrobię biznes, które je do mnie przyciągnie – śmieje się emerytka.  Ale kto wyda 27 smaków lodów klientom? 79-latka robi wszystko osobiście, na szczęście jednak pomaga jej synowa i piesek Jasio rasy york. Z nim pani Lucyna czuje się bezpieczniej. Seniorka mówi nam skąd w niej energia pięknej dwudziestoletniej. I wyjaśniła, jak niewiele ją łączy z rówieśnikami, bo nie zna słowa emerytura, a odpoczywać będzie, jak się zestarzeje.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego