Wielkopolski Portal Senioralny

Nasze historie

Zbigniew Wodecki

    Trudno w to uwierzyć ale to już pięć lat, od kiedy nie cieszy nas swoim głosem. Był niezwykle lubianym piosenkarzem. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że był takim polskim Karelem Gottem.
Czytaj dalej...

Muzycy w hołdzie Ukrainie

   Któż z nas nie pamięta zespołów „The Beatles”, „Animals”, „Procol Harum”, Czy „Pink Floyd”?  Mimo, że nasi idole, tak jak my - trochę posiwieliśmy, to kochamy ich dalej. Na szczęście z wzajemnością.
Czytaj dalej...

Byłem młodym człowiekiem

    Ukończyłem studia na Wyższej Szkole Rolniczej w Poznaniu. Otrzymałem nakaz pracy w poznańskiej Goplanie. Dzisiaj to brzmi dziwnie, ale takie to były czasy. Na początek zostałem zastępcą kierownika produkcji.
Czytaj dalej...

POLSKA

   W połowie lat 80. ubiegłego wieku Kazik Staszewski – lider zespołu KULT śpiewał – jak się później okazało – hymn pokolenia. Utwór nazywał się POLSKA.
Czytaj dalej...

To było 77 lat lemu

    Jeszcze 2 stycznia 1945 roku, „Ostdeutscher Beobachter” informował ludność Poznania, że Niemcy nigdy nie skapitulują, a kilka dni późnej Arthur Greiser, namiestnik Rzeszy w Kraju Warty zapewniał studentów o rozbudowie Uniwersytetu Rzeszy w Poznaniu.
Czytaj dalej...

Idą harcerze, maszerują!

   Szli harcerze, szli żołnierze (nie koniecznie Wojska Polskiego), szły tłumy wyznawców historii o trzech królach. Ale prawie nikt nie miał na twarzy maseczki. Dlaczego – nie wiadomo!
Czytaj dalej...

Kawa, kawa i po kawie!

   Trudno nie odnieść wrażenia, że obecny świat zwariował! Tak, tak – zwariował! Tzw. paszport covidowy jest do zainstalowania wyłącznie na smartfonie itd., itp….
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego