Wielkopolski Portal Senioralny

Piloci z Dywizjonu 303

Piloci z Dywizjonu 303
Pierwszy brytyjski dokument o Polakach, którzy zmienili bieg historii Wielkiej Brytanii.

Film powstał w oparciu o kronikę Dywizjonu 303 oraz o wspomnienia pilotów, którzy znali polskich lotników. Dywizjon 303 zaliczany jest do najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej. W czasie Bitwy o Wielką Brytanię w 1940 roku przypisywano mu 126 pewnych zestrzeleń zaliczonych oficjalnie podczas wojny, co stawiało go na pierwszym miejscu wśród dywizjonów myśliwskich biorących udział w bitwie. Zapraszamy do obejrzenia angielskiego filmu o naszych bohaterach.

Media

{YouTube}
{/YouTube}
Więcej w tej kategorii: « Biografia Anny German Okręt »

1 komentarz

  • Adam
    Adam poniedziałek, 04 lipiec 2016 12:29 Link do komentarza

    Może wypadałoby napisać, że grafika tytułowa , mimo, że już nie aktualna, pochodzi z powstającego filmu "Dywizjon 303" produkcji Film Media..?

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego