Wielkopolski Portal Senioralny

Krzyżacy - część 1

Krzyżacy - część 1
     Wielkimi krokami zbliża się już 607 rocznicy zwycięskiej Bitwy pod Grunwaldem. Przypada ona 15 lipca. Od dzieciństwa napawała nas wszystkim dumą. A to za sprawą zrealizowanego z wielkim rozmachem filmu "Krzyżacy" w reżyserii Aleksandra Forda.

     Film miał swoja premierę w 1960 roku. Był kolorowy i panoramiczny, co w tamtych czasach nie było powszechne. Nawet część polskich kin nie była przystosowana do jego projekcji. Ale musieli go zobaczyć wszyscy. Obowiązkowo do kina szły całe szkoły. Do dzisiaj żaden polski film nie miał tak wielkiej widowni, jak właśnie "Krzyżacy". Kilka lat temu dokonano jego cyfrowej rekonstrukcji i wygląda lepiej niż wtedy, gdy go oglądaliśmy w młodości. A to dlatego, że wówczas kopie kinowe wykonywano na marnej taśmie ORWO. 

    Zapraszamy Państwa na projekcję pierwszej części filmu. Żeby go zobaczyć wystarczy nacisnąć na ten link: https://www.cda.pl/video/210463f0

    Polecamy również wybranie najlepszej jakości tj. 720p. przycisk znajduje się w prawym dolnym narożniku ekranu.

 

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego