Wielkopolski Portal Senioralny

Sześć miesięcy

Sześć miesięcy
     Działająca w Koninie Akademia Życia, co pół roku zaprasza młode osoby z całej Polski poruszające się na wózkach do podjęcia próby usamodzielnienia się. Przez sześć miesięcy mieszkają oni w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.  

        Przez pół roku uczestnicy Akadenii uczą się elementarnych czynności - takich jak gotowanie, zmywanie, czy sprzątanie. Następnym krokiem jest nauka samodzielnego robienia zakupów, poruszania się komunikacją miejską, a także korzystania z bankomatu. Ważnym celem jest także zdobycie przez nich pracy. Projekt realizowany jest przez Fundację im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej" ze środków finansowych duńskiej Fundacji VELUX, w partnerstwie z Miastem Konin. Przez wiele dni poznański reżyser Jerzy Jernas, wraz z ekipą filmową towarzyszył uczestnikom Akademii Życia, aby zrealizować film "Sześć miesięcy". Wcześniej autor wyreżyserował dwa inne obrazy o osobach niepełnosprawnych "Widzę więcej" opowiadający o niewidomym trębaczu z Olsztyna - Danielu Rupińskim oraz "Olimpijczycy" o trojgu wielkopolskich medalistów Igrzysk Paraolimpijskich. Producentem obrazu jest Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów", a projekt jego realizacji był współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 

Zapraszamy do obejrzenia tego poruszającego filmu!

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego