Wielkopolski Portal Senioralny

Ach te - Białe noce!

Ach te - Białe noce!
     Nie po raz pierwszy zdarzyło się, że samolot nieoczekiwanie wylądował na terytorium państwa totalitarnego. W 1985 roku powstał film „Białe noce”, który do złudzenia przypomina obecne wydarzenia w Mińsku.

   Bohaterem filmu jest Nikolaj Rodchenko, który jest tancerzem baletowym. Kilka lat wcześniej uciekł ze Związku Radzieckiego. Teraz nieoczekiwanie znów się w nim znalazł. Podczas lotu do Japonii jego samolot musiał awaryjnie lądować na Syberii. Władze chcą, by ponownie tańczył w balecie narodowym. Znakomity film z udziałem światowej sławy rosyjskiego tancerza Michaiła Barysznikowa. Na uwagę zasługuje również rola polskiego reżysera filmowego Jerzego Skolimowskiego, który wciela się  w postać pułkownika KGB.

  Aby obejrzeć film wystarczy nacisnąć TUTAJ.

Więcej w tej kategorii: « Wielka majówka Do widzenia, do jutra »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego