Wielkopolski Portal Senioralny

Lalka

Lalka
   Polski serial telewizyjny z 1977 roku, w reżyserii Ryszarda Bera.  Powstał 10 lat po filmie kinowym Wojciecha Jerzego Hasa.

   Nie dziwi zainteresowanie twórców filmowych powieścią Bolesława Prusa. Jest ona bodaj najwybitniejszym dziełem polskiego oświecenia, a bogactwo wątków i postaci sprzyja adaptacjom filmowym. W serialu Bera zagrali: Stanisława Wokulskiego Jerzy Kamas, Izabelę Łęcką Małgorzata Braunek, Ignacego Rzeckiego Bronisław Pawlik. Aktorstwo jest dużą siłą tego dzieła. Obraz tamtej Warszawy, portrety różnych środowisk, bogactwo panoramy społecznej daje i twórcom, i widzom dużo satysfakcji. Śledzimy losy bohaterów z niecierpliwym oczekiwaniem dalszego ciągu, choć niemal wszyscy znamy tę historię, bo to przecież lektura szkolna, jedna z najważniejszych. Warto też obejrzeć film Hasa. Ileż to dyskusji towarzyszyło porównaniom tych filmów, zwłaszcza zaś poświęconych trafności obsady aktorskiej. Ciekawe jak wypadną po tak długim czasie od tamtych premier. Chętnie poczytamy i opublikujemy Państwa opinie i wrażenia.

Media

{YouTube}
{/YouTube}
Więcej w tej kategorii: « Piłat i inni Wielka majówka »

1 komentarz

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego