Wielkopolski Portal Senioralny

Dacza Mołotowa

Dacza Mołotowa
   Prawie przez 40 lat stał u boku Stalina. Zawsze szli ramie w ramię. Uważano, że jest bardziej lojalny wobec Stalina, niż własnej żony. Jego ostanie lata życia były jednak mało spektakularne.

   Poparcie Stalina w walce o władzę zagwarantowało mu najwyższe stanowiska państwowe. W grudniu 1930 objął urząd przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych, czyli funkcję premiera ZSRR. Na tym stanowisku wiernie realizował stalinowską politykę kolektywizacji. W nocy z 23 na 24 sierpnia 1939 roku podpisał w Moskwie z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Joachimem von Ribbentroppem radziecko-niemiecki pakt o nieagresji, zwany paktem Ribbentrop-Mołotow. Układ ten ułatwił Hitlerowi rozpoczęcie II wojny światowej atakiem na Polskę 1 września 1939 roku. Równiiż dzięki niemu 17 września 1939 roku wojska radzieckie rozpoczęły okupację połowy terytorium przedwojennej Polski.

   Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu dokumentalnego opowiadającego o tych trudnych czasach.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

39 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego