Wielkopolski Portal Senioralny

Ida

Ida
   „Ida”, to film, który dostał nagrodę Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Obraz jest skromną i nisko budżetową produkcją, która zdobyła na całym świecie ogromną ilość nagród.

    Autor filmu Paweł Pawlikowski dzieciństwo spędził w Warszawie. Jego matka pochodziła z tradycyjnej katolickiej rodziny. Natomiast ojciec był uznanym lekarzem pochodzenia żydowskiego. Po nagonce antysemickiej ’68 roku rodzina wyjechała do Austrii. Po rozwodzie rodziców wyjechał wraz z matką do Wielkiej Brytanii. Spędził tam 30 lat swojego życia. W Anglii zrealizował swoje pierwsze filmy fabularne. Po powrocie do Polski wyreżyserował film „Ida”. Jego akcja rozgrywa się w Polsce w 1962 roku i ukazuje losy postulantki w katolickim zakonie.  Bohaterka od swojej ciotki Wandy dowiaduje się, że jest Żydówką o imieniu Ida. Obie kobiety wyruszają w podróż, która służy odkryciu mrocznej tajemnicy ciążącej na ich życiu.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego