Wielkopolski Portal Senioralny

Niewinni czarodzieje

Niewinni czarodzieje
    To jeden z bardziej kameralnych filmów Andrzeja Wajdy. Scenariusz napisał Jerzy Skolimowski wspólnie z Jerzym Andrzejewskim.

    Film opowiada historię przypadkowego spotkania w barze młodego lekarza i dziewczyny. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Ona przedstawia się jako Pelagia, on jako Bazyli. Układają scenariusz wspólnej nocy. Kieliszek wódki, pocałunek, intelektualna rozmowa, a jako finał łóżko. Starają się zapanować nad spontanicznym, rodzącym się uczuciem. W rolach głównych występują Tadeusz Łomnicki i Krystyna Stypułkowska. W filmie możemy również zobaczyć Kalinę Jędrusik, Zbigniewa Cybulskiego i Romana Polańskiego. Muzykę skomponował Krzysztof Komeda.

    Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Państwa na sentymentalny seans filmowy. Wystarczy nacisnąć TUTAJ.

Więcej w tej kategorii: « Człowiek z marmuru Ida »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego